• 1
 • 2
 • 3
 • 4

Najbogatsza oferta polskich kompletnych
grzejników kanałowych i klimakonwektorów

Grzejnik kanałowy Verano-konwektor

Grzejnik kanałowy konwektorowy Verano-konwektor® jest doskonałym źródłem ciepła w pomieszczeniu, w którym udział przegród przeszklonych jest bardzo duży. Z powodzeniem jest on stosowany zarówno do ogrzewań eleganckich, przestronnych pomieszczeń w budownictwie mieszkalnym, użyteczności publicznej (np. salony samochodowe, sale wystawowe), jak również kościołów, skansenów, zamków i pałaców. Jednym słowem wszędzie tam, gdzie zależy nam na zapewnieniu optymalnej temperatury, zachowaniu charakteru oraz estetyki wnętrza i jego funkcjonalności. Jest to bardzo dyskretny sposób ogrzewania pomieszczenia, ponieważ grzejnik został zaprojektowany tak, że jedyny widoczny element to estetyczna kratka wkomponowana w podłogę. Wymiennik ciepła został umieszczony w kanale i pozostaje praktycznie niezauważalny.

Ogrzewanie kanałowe Verano-konwektor®

Konwektory kanałowe zaleca się umieszczać wzdłuż zewnętrznych przegród przeszklonych (tzn. drzwi tarasowe, szerokie okna itp.). Najlepiej jeżeli długość konwektora kanałowego jest równa lub dłuższa od długości powierzchni przeszklonej. Można je również umieścić wzdłuż ścian wewnętrznych i w narożnikach. Stosowany jest wtedy grzejnik kanałowy kątowy.

Grzejnik kanałowy kątowy

Grzejnik kanałowy kątowy

Grzejnik kanałowy łukowy

Grzejnik kanałowy łukowy
Grzejnik kanałowy łukowy
Grzejnik kanałowy łukowy

Grzejnik kanałowy łukowy

Zalety wodnych grzejników kanałowych Verano-konwektor®

Grzejniki kanałowe Verano-konwektor

OSZCZĘDNOŚĆ - Mała pojemność cieplna oraz doskonała przewodność cieplna materiałów użytych do konstrukcji wymiennika ciepła sprawiają, że grzejniki Verano-konwektor® ulegają szybkiemu nagrzaniu. Instalacja centralnego ogrzewania z zainstalowanymi grzejnikami z miedziano-aluminiowym elementem grzejnym, osiąga pełną sprawność w ciągu 10 minut. Dla porównania instalacja z grzejnikami radiacyjnymi nagrzewa się w czasie trzy razy dłuższym. Ponadto instalacja z grzejnikami Verano-konwektor dzięki małej bezwładności cieplnej, reaguje błyskawicznie na każdą zmianę temperatury. Dzięki temu, że grzejniki Verano-konwektor dostarczają do pomieszczenia tyle ciepła, ile niezbędne jest do utrzymania stałej temperatury, możliwe jest zredukowanie kosztów ogrzewania w sezonie grzewczym powyżej 12%. Materiały użyte do budowy posiadają dobre przewodnictwo cieplne: współczynnik przewodzenia ciepła dla aluminium wynosi 204 W/(m2•K), dla miedzi 384 W/(m2•K). Grzejniki Verano-konwektor charakteryzują się ogromną powierzchnią wymiany ciepła. Niska waga grzejników ułatwia ich transport i montaż.

KOMFORT – Zawory termostatyczne korzystniej współpracują z grzejnikami o małej bezwładności cieplnej i większym udziale konwekcji. Układ termostatów i grzejników Verano–konwektor pozwala utrzymać zadaną temperaturę komfortu. Przekazywanie ciepła na drodze konwekcji zapewnia równomierny rozkład temperatury w ogrzewanym pomieszczeniu i naturalną cyrkulację powietrza, co wpływa na dobre samopoczucie mieszkańców. Konwekcyjny ruch mas powietrza wpływa na jego homogenizację (eliminowanie stref powietrza zawierającego wydychany CO2). W pobliżu grzejnika nie występuje nieprzyjemne uczucie gorąca, negatywnie wpływającego na samopoczucie użytkowników. Grzejnik Verano-konwektor jest jedynym grzejnikiem konwektorowym na naszym rynku, który charakteryzuje się cichą praca (nie „pyka”).

TRWAŁOŚĆ - odporny na korozję ze względu na zastosowanie do wykonania wymiennika szlachetnych materiałów.

FUNKCJONALNOŚĆ - Konwektor kanałowy to doskonały i dyskretny sposób dostarczania ciepła do przestronnych, eleganckich pomieszczeń o dużych powierzchniach przeszklonych. Grzejnik kanałowy nie burzy charakteru i estetyki wnętrza oraz nie zakłóca jego funkcjonalności. W przypadku konwektorów kanałowych jedynym widocznym elementem jest elegancka kratka wkomponowana w podłogę, pod którą w kanale umieszczony jest element grzewczy. Wysoka estetyka konwektora Verano-konwektor czyni go elementem dekoracyjnym, bogata gama kolorystyczna oraz możliwość zabudowy pozwala na dowolną aranżację wnętrz. Wszystkie grzejniki dostępne również w wersji do pomieszczeń o podwyższonej wilgotności oraz w wersjach wysokociśnieniowych.

Grzejniki kanałowe

Certyfikat ciśnienia grzejników Verano 10bar

Najnowsze wyniki badań, przeprowadzone zgodnie z normą EN 442-1, dowiodły, że dopuszczalne ciśnienie robocze dla grzejników Verano-konwektor wynosi 1,0 MPa (10 atmosfer).

Wyniki pomiarów w Czeskim Instytucie Akredytacji w Pradze wykazały, że grzejniki Verano-konwektor pozytywnie przeszły próby ciśnienia odpowiadającego 17 atmosferom (1,7 MPa).

Ze względu na bardzo wysokie ciśnienie, jakiemu zostały poddane, grzejniki Verano mogą współpracować z każdym typem instalacji.

Certyfikaty grzejników »

Budowa grzejnika kanałowego typ VK

Wyposażenie grzejników kanałowych Verano-konwektor® z konwekcją naturalną obejmuje:

 • wanna (obudowa) ocynkowana (standardowo lakierowana w kolorze czarnym RAL 9005; istnieje możliwość polakierowania w dowolnym kolorze z palety RAL),
 • miedziano-aluminiowy wymiennik ciepła z zaworem odpowietrzającym,
 • wsporniki poziomujące M8 (do płytkich grzejników kanałowych H ≤ 16 cm),
 • przegroda rozdzielająca (za wyjątkiem płytkiego grzejnika o H=7,5 cm),
 • przyłącze wodne 2xGW ¾".

Dodatkowe wyposażenie grzejników kanałowych Verano-konwektor® z konwekcją naturalną obejmuje:

 • pokrywa montażowa,
 • obramowanie wokół wanny grzejnika typ „L” lub „Z” wykonane z aluminium naturalnego bądź anodowanego,
 • kratka przykrywająca grzejnik.

Całość przykrywa elegancka kratka zwijana lub sztywna, która jest dostępna w następujących wersjach:

 • Kratka aluminiowa (naturalna, lakierowana w dowolnym kolorze z palety RAL, anodowana oraz aluminium - imitacja drewna);
 • Kratka z drewna: dąb, jesion, buk, merbau, jatoba (drewno naturalne);
 • Kratka wzdłużna ze stali nierdzewnej.

Kratki drewniane

Kratka dąb
dąb
Kratka jesion
jesion
Kratka buk
buk
Kratka merbau / jatoba
merbau / jatoba

Kratki metalowe

Kratka aluminium - profil zamknięty
Kratka aluminium profil zamknięty
Kratka auluminium - dwuteownik
Kratka aluminium dwuteownik
Kratka ze stali nierdzewnej
Kratka ze stali nierdzewnej

Wymiary

Grzejnik kanałowy Verano-konwektor® dostępny jest w szerokościach: 20, 25, 29 i 38 cm. Wymiennik może być umieszczony wzdłuż ścianki kanału (grzejnik kanałowy Verano o głębokości 35 i 54 cm) lub centrycznie (grzejnik kanałowy Verano o głębokości 7.5, 9, 11, 16 i 25 cm). W drugim wariancie powietrze zasysane jest z obu stron elementu grzejnego. Szerokość grzejnika wynika z szerokości wymiennika i szerokości strefy zasysania powietrza.

Długość konwektorów kanałowych Verano wynosi od 80 do 400 cm. Głębokość kanałów grzejnika Verano wynosi: 7.5, 9 i 11, 16, 25, 35 i 54 cm. Wymiennik jest krótszy o około 30 cm od całkowitej długości kanału. Grzejniki kanałowe posiadają króćce przyłączeniowe ¾’’.

Głębokość kanału (H) 7.5, 9, 11, 16, 25, 35, 54 cm
Szerokość kanału (B) 20, 25, 29, 38 cm
Długość kanału (L) 80 – 400 cm

Grzejnik kanałowy

Istnieje możliwość wykonania grzejnika kanałowego typ VK o długościach niestandardowych (NS).

Dane techniczne

Dane techniczne Grzejników kanałowych Verano-konwektor »

Katalog

Katalog techniczny - grzejniki Verano-konwektor [1,9 MB]

Folder - grzejniki Verano-konwektor [620 KB]

Katalog - realizacje Verano [6,53 MB]

Cenniki

Cenniki grzejników Verano-konwektor do pobrania »